Petrusklepel (wk. 9)

Petrusklepel (wk. 9)

Paaswake deel 2. Na de lichtritus volgen de lezingen uit de H. Schrift. Het zijn er meer dan anders. We beginnen met het Oude Testament (het gedeelte uit de Bijbel vóór Jezus) en gaan over naar het Nieuwe Testament. Tussenin wordt het Gloria gezongen om de vervulling van het Oude Testament door Christus te benadrukken. Tijdens het Gloria worden daarom de klokken geluid. Die zijn in de Goede Week stil geweest. Ook alle kaarsen op het priesterkoor worden bij het Gloria ontstoken. Het licht en de vreugde van Pasen nemen gaandeweg toe. Maar iets belangrijkers moet nog komen: dat is de vernieuwing van onze doopbeloften en de besprenkeling met water. Daarover de volgende keer meer. Omdat het deze keer over de lezingen in de paaswake ging, nog een woord van dank aan Thea Tinga die lectrice in Bladel was. Zij kon mooi en overtuigend voorlezen. Helaas is Thea op 17 februari in het ziekenhuis overleden (70 jaar). We wensen de kinderen Robert, Astrid en Sjoerd met hun gezinnen veel sterkte toe. Moge jullie moeder rusten in vrede…

Pastoor Schilder

 

Deel dit bericht met uw bekende

Neem contact met ons op

Logo_PP

Recente Berichten

Parochiaan aan het woord

Parochie Agenda

2024 juli

Week 1

ma 1
di 2
wo 3
do 4
vr 5
za 6
zo 7
ma 8
di 9
wo 10
do 11
vr 12
za 13
zo 14
ma 15
di 16
wo 17
do 18
vr 19
za 20
zo 21
ma 22
di 23
wo 24
do 25
vr 26
za 27
zo 28
ma 29
di 30
wo 31
do 1
vr 2
za 3
zo 4