Wie de pastorie van de parochie Petrus en Paulus in Bladel binnenloopt, heeft grote kans om Willy Daniëls tegen te komen. Sinds 2019 werkt zij daar als huishoudster. Ze doet het huishouden en kookt voor pastoor Schilder. Ook is ze een vertrouwd gezicht voor alle bezoekers en vrijwilligers. Haar werk draait om zorg en aandacht voor anderen. Inmiddels komt ook haar pensioen langzaam in zicht. ‘Hier is altijd iets te doen’, vertelt Willy. ‘Geen dag is hetzelfde.’
Willy woont in Bladel en is 41 jaar getrouwd met Wil. Ze heeft 4 volwassen kinderen en is trotse oma van 2 kleinkinderen. Haar gezin staat altijd op de eerste plaats. Ze wist de zorg voor haar kinderen goed te combineren met werk. ‘Het was een drukke, maar mooie tijd’. Zorgen voor anderen past bij haar. ‘Dat heb ik van huis uit meegekregen.’
‘Bezig bijtje’
Op haar 16de begon Willy al met werken in een slagerij. ‘Dat deed ik met heel veel plezier’. Na een fietsongeluk in 2015 moest ze revalideren en kon ze het werk in de slagerij niet meer doen. ‘Ineens zat ik thuis. Dan wordt je wereld heel klein. Voor een bezig bijtje als ik is dat heel moeilijk’. Via haar sociale kring kwam ze in contact met pastoor Schilder. ‘Hij was net aangesteld en zocht hulp in de huishouding. Ik voelde me hier meteen op mijn plek.’ Ze geniet van de gesprekken met pastoor Schilder, de vrijwilligers en buurtgenoten die koffie komen drinken.
Een parochie die leeft voor en door jong en oud
‘Onze parochie is een sociale gemeenschap, met vrijwilligers van jong tot oud’, zegt Willy. Volgens haar klopt het beeld dat mensen van de kerk hebben niet altijd. ‘Veel mensen denken dat alleen oudere mensen naar de kerk gaan. Onze parochie kent een groep jonge mensen van tussen de 20 en 35 jaar die de kerk bezoekt en zich inzet voor de gemeenschap. Zij kiezen heel bewust voor het geloof. Vaak hebben ze het niet van huis uit meegekregen, zoals veel mensen van mijn generatie. Het laat zien dat de parochie hier leeft’.
Ook na haar pensioen blijft haar inzet voor de gemeenschap
Of Willy blijft werken tot haar 67ste weet ze nog niet. ‘Waarschijnlijk wel, als mijn gezondheid het toelaat’. Ze overweegt om na haar pensioen vrijwilligerswerk te gaan doen. Die betrokkenheid past bij haar manier van leven. Zorgen voor elkaar vindt ze belangrijk. Dat geldt voor haar gezin en haar werk in de parochie. En dat zal ook na haar pensioen zo blijven. Daarnaast vindt Willy veel plezier in wandelen, zwemmen, fietsen en tijd doorbrengen met haar kinderen en kleinkinderen. ‘Eigenlijk heb ik een prachtig leven, met gezonde kinderen en kleinkinderen. Dat is het allerbelangrijkst. Ik kan wel zeggen dat ik een gezegend mens ben’.
Pensioen met vertrouwen
Over haar pensioen is Willy vrij nuchter. ‘Daar ben ik nog niet zo mee bezig.’ Haar man is financieel manager en regelt de financiën thuis. ‘Hij weet hier het meest van en zorgt ervoor dat onze financiële zaken op orde zijn. Mijn man zegt dat het pensioen bij PNB goed geregeld is. Dat stelt mij gerust. Natuurlijk weet ik ook dat ik me er eigenlijk meer in moet verdiepen. Maar met een man die er verstand van heeft, is het makkelijk om het aan hem over te laten’.
Bron: PNG

