Petrusklepel (wk. 11)

Petrusklepel (wk. 11)

De Paaswake, deel 4. Na de vernieuwing van de doopbeloften en de besprenkeling met het pasgewijde water, is de bereiding van het altaar. Brood en wijn worden aan God opgedragen. Zoals de vele graankorrels samenkomen in het ene brood, en de druiven in de wijn, zo bieden wij in eenheid God de vruchten van de aarde aan, het werk van onze handen. De offerande kan ook verruimd worden met andere gaven, die door de mensen naar het altaar worden gebracht. De meeste kerken kennen alleen nog de collecte. Het gaat er hoe dan ook om dat we God iets ‘offeren’. En Hij beantwoordt dat overvloedig met de gave van zijn Zoon in de consecratie: Brood en wijn worden Lichaam en Bloed van Christus. Omdat we geloven in de verrijzenis van Christus, kunnen we de Communie ook beleven als een ontmoeting met Hem. Dat is meer dan een symbolische maaltijd. De Paaswake wordt besloten met een feestelijke wegzending en een dubbel Alleluia. De Heer is verrezen!

Pastoor Schilder

Deel dit bericht met uw bekende

Neem contact met ons op

Logo_PP

Recente Berichten

Parochiaan aan het woord

Parochie Agenda

2024 juli

Week 1

ma 1
di 2
wo 3
do 4
vr 5
za 6
zo 7
ma 8
di 9
wo 10
do 11
vr 12
za 13
zo 14
ma 15
di 16
wo 17
do 18
vr 19
za 20
zo 21
ma 22
di 23
wo 24
do 25
vr 26
za 27
zo 28
ma 29
di 30
wo 31
do 1
vr 2
za 3
zo 4