Petrusklepel (wk. 23)

Petrusklepel (wk. 23)

Er bestaat een traditie om met Pinksteren jonge meisjes rond te laten gaan, de zgn. ‘Pinksterblommen’. In Casteren kent men dat nog van niet al te lang geleden. Het houdt ongetwijfeld verband met voorchristelijke rituelen om meisjes in de lente aan de man te krijgen. Dat viel toen niet altijd mee en dat is nog zo. Mensen zoeken zich wat af op datingsites. Om elkaar echt te leren kennen is ontmoeting en ontspanning onmisbaar. Al dat ernstige zoeken naar je ideale match maakt het spel niet leuker. Wat dat betreft waren de Pinksterblommen nog niet zo gek. Ik had ook een soort Pinksterblom in de kerk. Een klein meisje dat met haar vader de kerk kwam binnenlopen. Ze waren op vakantie en wilden de kerk zien. Het meisje loenste een beetje en was verlegen. Haar vader vertelde over het geloof dat voor hem belangrijk was. Ik bood Nora aan om een bloem te kiezen uit het Pinksterbloemstuk. Ze koos de mooiste bloem, die anders was dan de andere. Met grote vreugde ging zij weer naar buiten. Mijn Pinksterblom…

Pastoor Schilder

Deel dit bericht met uw bekende

Neem contact met ons op

Logo_PP

Recente Berichten

Parochiaan aan het woord

Parochie Agenda

2024 juli

Week 1

ma 1
di 2
wo 3
do 4
vr 5
za 6
zo 7
ma 8
di 9
wo 10
do 11
vr 12
za 13
zo 14
ma 15
di 16
wo 17
do 18
vr 19
za 20
zo 21
ma 22
di 23
wo 24
do 25
vr 26
za 27
zo 28
ma 29
di 30
wo 31
do 1
vr 2
za 3
zo 4
  • Geen evenementen

  • Geen evenementen