Marek aan het woord

Marek aan het woord

Hoi!

Mijn naam is Marek en ik kom uit Polen. Om precies te zijn: uit een klein bergdorpje. Toen ik klein was droomde ik veel. Gelukkig realiseerde ik me op tijd dat niemand onze dromen voor ons uit doet komen. Dus reisde ik zelfstandig naar Nederland. In de minder dan drie jaar tijd dat ik hier woon heb ik veel geleerd over mezelf en over dit land. Ze zeggen dat reizen leerzaam is. Daar ben ik het 100% mee eens!

Ik ben geïnteresseerd in motorvoertuigen en in ruimtechnologie. Wat sport betreft geniet ik ervan om flink te springen met mijn mountainbike. Mijn moeder leerde me van jongsaf aan om te genieten van de kleine dingen, omdat ik me ooit zou realiseren dat dit de grote dingen zijn. Ik ben blij met mijn leven. Met wie ik ben. Met wat me omgeeft. Met onderweg zijn naar mijn werk of naar elders. Ook het feit dat ik in Nederland ben en mijzelf en dit mooie land kan ontdekken.

Er zijn belangrijke levensregels die ik volg. De belangrijkste is: ‘Als je een regenboog wilt, accepteer dan de regen.’ Het geloof is voor mij als zuurstof. Die zie je niet en die raak je niet aan. Maar je kunt niet zonder. Hoe meer iemand geloof in zich heeft, des te meer worden zijn ogen gescherpt voor de aanwezigheid van God. Geloof is het doel waarvoor ik hier op aarde ben. Voor dit besef leef ik. Het geeft me de kracht om door moeilijke tijden heen te komen en het gevoel dat ik nooit alleen ben. En in goede tijden bevestigt mijn geloof dat Iemand voor mij zorgt en mij laat zien hoe mooi het leven is.

Mijn landgenoot Johannes Paulus II is een groot voorbeeld voor mij. Hij was een man met een open hart voor iedereen. Hij leerde om te luisteren en je naaste te vergeven. Met een vriendelijk woord en met gebed probeerde hij elke dag de wereld een beetje beter te maken. Hij leefde volgens het principe: ‘Heb uw naaste lief als uzelf.’ Dat is niet altijd makkelijk in praktijk te brengen. Daarom is deze man een groot voorbeeld en een autoriteit voor mij.

Ik ben nu al twee jaar acoliet in Bladel. In deze periode kon ik de Poolse kerk vergelijken met de Nederlandse. De afwezigheid van veel mensen bij de Mis is een grote kloof hier. De kerkgemeenschap in Nederland bestaat vooral uit oude mensen. Ik zie zelden jonge mensen in de Mis. Dat is een droevig gezicht. Ik wens de parochie in Bladel toe dat ze groeit in kracht en steeds meer jonge mensen kan samenbrengen.

De Heer Jezus zegt: ‘Ik ben het Brood des levens. Wie tot Mij komt zal geen honger hebben en wie in Mij gelooft zal geen dorst lijden.’ Jezus is de beste psycholoog en therapeut als het gaat om lijden en verdriet. He zal naar iedereen luisteren en iedereen helpen. Als een jongere dit leest die momenteel het gevoel heeft te verdrinken in zijn of haar leven: wees niet bang! Je redder loopt over het water. Kom Hem bezoeken en geef Hem de dagelijkse lasten van je schouders. Iedere keer dat ik mezelf aan Hem toevertrouw, na iedere Mis, heb ik het gevoel dat ik een zware rugzak vol met stenen achterlaat. Ik ben erg blij dat ik dit ook in Nederland mag ervaren.

Een warme groet van Marek!

Cześć,  

Jestem Marek i przybyłem do Was z Polski, a dokładnie z
małej wsi położonej w górach. Będąc bardzo młody, dużo marzyłem. Na
szczęście uświadomiłem sobie, że nikt za nas marzeń nie spełni i tak znalazłem
się w Holandii. Przez niecałe 3 lata mieszkania tutaj nauczyłem się wiele o
sobie i o tym kraju. Mówią, że podróże kształcą- zgadzam się z tym w 100%.
Interesuję się motoryzacją, kosmosem, techniką, a jeśli chodzi o sport to
uwielbiam skakać na rowerze. 
 

Od dziecka mama uczyła mnie bym cieszył się z małych
rzeczy, gdyż któregoś dnia obejrzę się za siebie i zdam sobie sprawę, że były
to rzeczy wielkie. Cieszę się sobą! Tym kim jestem. Tym co mnie otacza. Tym
jaką drogą idę lub jadę do pracy. Nawet tym, że jestem w Holandii i z każdym
dniem odkrywam siebie oraz ten piękny kraj.
 

W życiu mam wiele zasad, którymi się kieruję. Do
najważniejszych z nich należy: jeśli chcesz mieć tęczę, pogódź się z deszczem.
 

Z wiarą dla mnie jest jak z tlenem. Nie zobaczysz i nie
dotkniesz. Ale bez niej żyć nie możesz. Im więcej człowiek ma w sobie wiary tym
oczy są bardziej wyostrzone na obecność Boga. Wiara jest też dla mnie
celem istnienia tu na ziemi. To dla tego sensu żyję. Jest ona siłą, która
pomaga mi przetrwać trudne chwile i daje poczucie, że nigdy nie jestem sam.
Natomiast w dobrych momentach wiara utwierdza mnie w przekonaniu, że ktoś się o
mnie troszczy i pokazuje jak życie jest piękne. 
 

Ogromnym przykładem dla mnie jest nasz rodak Jan Paweł
II. Był człowiekiem o otwartym sercu na każdego. Uczył on słuchać i wybaczać
bliźniemu. Przy pomocy dobrego słowa i modlitwy starał się każdego dnia
zmieniać świat na lepsze. Żył zgodnie z zasadą “Kochaj bliźniego jak siebie
samego”, która nie zawsze jest zasadą łatwą w praktyce. Dlatego ten człowiek
jest dla mnie wielkim przykładem i autorytetem. 
 

W parafii Bladel służę
jako ministrant od 2 lat. Przez ten czas mogłem porównać kościół tu w Holandii
z kościołem w Polsce. Ogromną przepaścią stanowi tutaj obecność osób na mszy.
Wspólnotę kościoła holenderskiego stanowią starsi ludzie, rzadko kiedy można
dostrzec młodzież obecną na mszy. Jest to smutny widok. Życzę parafii 
Bladel aby
rosła w swej sile i zgromadzała coraz więcej młodych ludzi. Pan Jezus rzekł:
Jam jest chleb życia. Kto do mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie
wierzy, nigdy pragnąć nie będzie. Jezus jest najlepszym psychologiem i
terapeutą w sprawach cierpienia i smutku. On wysłucha każdego i każdemu pomoże.
Jeśli czytasz to młody człowieku, który w tej chwili czujesz, że toniesz w
swoim życiu. To nie musisz się bać. Twój ratownik chodzi po wodzie. Przyjdź go
odwiedzić i powierz mu swój bagaż dnia codziennego. Ja za każdym razem, gdy się
mu powierzam po każdej mszy czuję jak bym zostawiał ogromny plecak wyładowany
ciężkimi kamieniami. Cieszę się, że mogę to robić też tu, na holenderskiej
ziemi. Pozdrawiam Was serdecznie.
 

Deel dit bericht met uw bekende

Neem contact met ons op

Logo_PP

Recente Berichten

Parochiaan aan het woord

Parochie Agenda

2024 mei

Week 1

ma 29
di 30
wo 1
do 2
vr 3
za 4
zo 5
ma 6
di 7
wo 8
do 9
vr 10
za 11
zo 12
ma 13
di 14
wo 15
do 16
vr 17
za 18
zo 19
ma 20
di 21
wo 22
do 23
vr 24
za 25
zo 26
ma 27
di 28
wo 29
do 30
vr 31
za 1
zo 2
  • Geen evenementen