Harrie Castelijns 50 jaar koorzanger

Harrie Castelijns 50 jaar koorzanger

Op 10 juli heeft Harrie Castelijns de onderscheiding ontvangen voor 50 jaar koorzang in de parochie. Daarbij hoort een mooie oorkonde van de St. Gregoriusvereniging en een insigne plus draagspeld. Tijdens een speciale repetitie hebben we Harrie in het zonnetje gezet. Daarbij sprak pastoor Schilder de volgende woorden uit: Na de lagere school in Casteren, waar natuurlijk ook muziekles gegeven werd, ging Harrie naar het klein seminarie van de Missionarissen van het H. Hart aan de Bredase Weg in Tilburg. Daar werd iedereen geacht mee te zingen in het grote koor, dat iedere zondag de Gregoriaanse Hoogmis zong. Daar is misschien wel, zonder dat hij het in de gaten had, de kiem gelegd voor zijn liefde voor het Gregoriaans. Toen hij stopte met het seminarie is de Gregoriaanse zang een beetje naar de achtergrond verdwenen, maar toen hij getrouwd was en zijn eerste kind kreeg, ging hij in Hapert weer bij het herenkoor, dat Gregoriaans en meerstemmig zong. Misschien heeft ook wel meegespeeld dat meer familieleden actief waren in de kerkmuziek. Vader Castelijns is lange tijd voorzanger geweest in Casteren. Na enige tijd verving Harrie dirigent in Hapert Piet Thijssen als die verhinderd was.  Harrie is nooit bang geweest om te dirigeren al had hij daar geen opleiding voor.  Enige tijd later vroeg pastoor van Vroonhoven of Harrie een Nederlands zingend koor zou willen dirigeren naast het Gregoriaans koor en het jongerenkoor, dat veel Engels zong. Dat heeft hij gedaan tot hij naar Bladel verhuisde in 2004. In Bladel ging Harrie meteen bij het herenkoor en bij Plena Laetitia en bij allebei de koren dirigeerde hij wel eens als Ad Kamps verhinderd was. Dan had hij altijd graag zijn broer Jan bij als organist. Harrie heeft in Bladel ook nog een tijdje bij Saffier gezongen en hij zingt tegenwoordig op zaterdagavond af en toe in Huize Kempenland in de Mis. Ondanks zijn opname in De Floriaan Harrie wilde toch graag bij het herenkoor blijven zingen en met hulp van broer Jan en zus Jeanne kan dat ook. Hij zei afgelopen donderdag, toen we naar de repetitie gingen: ”Jan, ik ben echt in mijn hum”. Ik vroeg: “En waarom dan wel?” Hij zei: “Dit is toch veel fijner dan in de Floriaan zitten te niksen”. Elke maandagmiddag gaat broer Jan na de repetitie van het seniorenkoor naar Harrie  in de Floriaan en dan repeteren zij samen de Gregoriaanse gezangen voor de volgende gezongen mis. Tenslotte, voor Harrie is kerkzang nooit los te zien van zijn persoonlijke geloof. Jarenlang was hij als het kon dagelijks bij de doordeweekse Missen in Bladel en bij de Aanbidding. Ook het Bijbeluurtje woonde hij graag bij. We zijn dankbaar voor de mooie ervaringen die we met Harrie hebben mogen delen. En hij blijft zingen!  

Deel dit bericht met uw bekende

Neem contact met ons op

Logo_PP

Recente Berichten

Parochiaan aan het woord

Parochie Agenda

2024 juli

Week 1

ma 1
di 2
wo 3
do 4
vr 5
za 6
zo 7
ma 8
di 9
wo 10
do 11
vr 12
za 13
zo 14
ma 15
di 16
wo 17
do 18
vr 19
za 20
zo 21
ma 22
di 23
wo 24
do 25
vr 26
za 27
zo 28
ma 29
di 30
wo 31
do 1
vr 2
za 3
zo 4