Franciscus van Assisi is een van de bekendste en meest geliefde heiligen. Zijn sterfdag, de avond vóór 4 oktober, wordt in het katholieke geloof herdacht en staat wereldwijd in het teken van respect voor mens, dier en natuur. Niet voor niets wordt Franciscus in Italië gezien als patroonheilige van de milieubeweging en vindt Werelddierendag hier zijn inspiratie.
Hij groeide op in welstand, maar koos op jonge leeftijd voor een radicaal andere weg. Hij liet rijkdom en zekerheid achter zich en leefde verder als rondtrekkende prediker in armoede. Over zichzelf zei hij: “Ik ben een arme, een vreemdeling en leef van aalmoezen”. Zijn boodschap was er een van eenvoud, verbondenheid en respect voor al wat leeft en groeit. Een boodschap die nog altijd tot de verbeelding spreekt.
Rudo en Lilian van Rooij bezochten eerst Assisi, een betoverende stad met vele kerken, rijk aan religieuze kunst en doordrenkt van een tijdloze geschiedenis. Daarna reisden zij naar La Vèrna, hoog gelegen in de Toscaanse bergen, omgeven door stilte, natuur en ruige landschappen.
Rudo heeft de sfeer en spiritualiteit van deze bijzondere plekken in foto’s vastgelegd: middeleeuwse gebouwen met muren voorzien van indrukwekkende schilderkunst, fresco’s en beeldhouwwerk, waarbij het kaarslicht voor een bijzondere sfeer zorgt. Dit spirituele thema heest hij samengebracht in foto’s, gecombineerd met zorgvuldig ingesproken teksten. Dit resulteerde in een audiovisuele presentatie die u kan raken, vertragen en uitnodigen tot bezinning.
Wij nodigen u van harte uit om te komen kijken en de schoonheid van deze bijzondere plekken te delen. Een moment om stil te staan, te reflecteren en opnieuw te kijken naar de relatie tussen natuur, geloof en ons eigen leven.
U bent van harte welkom vrijdag 1 mei om 19.00 uur in de kerk waar we
de Mariamaand openen en aansluitend koffie in de Mariazaal om 20.00 uur
en vertonen wij deze AV Presentatie.

